Strona informacyjna Katalogu technologii

Podstawowe informacje o Katalogu technologii

Katalog technologii to globalna baza danych na temat popularnych technologii, które spełniają minimalne kryteria efektywności. Katalog jest otwarty. Producenci i sprzedawcy mogą w dowolnym momencie składać wnioski o dodanie nowych technologii.

Filtrowanie Katalogu technologii według kraju pozwala wyszukać technologie, które spełniają minimalne kryteria efektywności w danym kraju. Technologie te kwalifikują się do finansowania w ramach programu GEFF z EBOR, ale nie wszystkie z tych technologii mogą być dostępne za pośrednictwem lokalnych sprzedawców w takim kraju.

Aby przejrzeć technologie kwalifikujące się do finansowania i dostępne za pośrednictwem lokalnych sprzedawców, przejdź do Listy technologii

Ogólne informacje o Programach Finansowania Gospodarki Ekologicznej (GEFF) dostępne są tutaj:

Aby dowiedzieć się więcej o Katalogu technologii, kliknij pytania poniżej.

Co oznacza „kwalifikujący się do finansowania w danym kraju”?

Jeżeli przeszukujesz Technology Catalogue według państw, otrzymasz listę produktów zakwalifikowanych do finansowania w takim państwie. Kwalifikujący się do finansowania oznacza, że produkt spełnia kryteria określone przez EBOR dla danego państwa. Jeżeli produkt jest równocześnie dostępny w danym państwie, możesz znaleźć sklep, w którym można dany produkt kupić, klikając produkt i wyszukując sprzedawcę za pomocą funkcji „Znajdź sprzedawcę”. Jeżeli produkt kwalifikuje się do finansowania w danym kraju, ale nikt go tam nie sprzedaje, możesz rozważyć import takiego produktu, aby poszerzyć asortyment produktów, na które można uzyskać dofinansowanie w ramach programu GEFF. EBOR może Ci w tym pomóc w ramach swojego Programu wymiany handlowej zielonych produktów.

W jaki sposób mogę zwiększyć sprzedaż produktów kwalifikujących się do finansowania w ramach jednego z programów GEFF Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju?

Wybierz swoje państwo w opcjach filtrowania w Katalogu technologii. Szukaj produktów dostępnych w Twoim kraju. Skontaktuj się z producentem lub sprzedawcą, którego nazwa wyświetla się obok opisu produktu. Złóż wniosek o dofinansowanie z Programu wymiany handlowej zielonych produktów.

Jakie kryteria kwalifikacyjne stosuje EBOR?

Minimalne kryteria efektywności (Minimum Performance Criteria, MPC), definiowane są dla poszczególnych kategorii technologii i dla poszczególnych państw. Minimalne kryteria efektywności wymagają zwiększenia efektywności o co najmniej 20% w stosunku do wartości wyjściowych standardowych technologii zastępczych, co ma odzwierciedlać zmiany na rynku lokalnym z uwzględnieniem kosztów technologii i dojrzałości rynku, promując w ten sposób jedynie segment efektywniejszych technologii dostępnych na rynkach lokalnych.

W jaki sposób ustala się kwalifikacje produktów do finansowania?

Podczas dodawania nowych produktów producenci i sprzedawcy proszeni są o podanie cech technicznych dodawanych produktów. Przekazane informacje zatwierdzane są przez administratora ds. Listy technologii. Atrybuty są określone dla każdej technologii. Kwalifikacje produktów oceniane są przez system automatycznie, w oparciu o podane atrybuty i porównanie ich z minimalnymi kryteriami efektywności.

W jaki sposób mogę porównać sprzedawane przeze mnie produkty z produktami podobnymi?

Katalog technologii oferuje użytkownikom kilka opcji filtrowania i sortowania. Użytkownik może również dodawać produkty do własnej listy i przeglądać ją. Umożliwia to porównanie produktów z użyciem przyjaznego interfejsu.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z administratorem ds. Listy technologii.